.

9 september 2026

Voorbeschouwing en tips kortebaan Hillegom

Dia A Baers (18) verdedigt vrijdag als favoriet haar titel in Hillegom. De merrie lijkt vooral concurrentie te krijgen van Ginger Bi (13) of Le Pen (14). De twee vierjarigen treffen elkaar in de eerste omloop. Ook tweevoudig winnaar Medusa J (11) doet mee om de prijzen.

Let op: Voor het eerst is de stream van de kortebaan Hillegom ook te zien op de stream van BES Event Service.

Tekst: Mathieu Hilgersom
Klik hier voor de printvriendelijke versie.

🏆 FAVORIET
Dia A Bears
(18) verdedigt haar titel. De merrie is razendsnel in de eerste meters. Dat leverde haar tot dit seizoen al vier zeges op, waaronder vorig jaar in Hillegom. In 2026 kwam ze nog niet verder dan ereplaatsen. Zo werd ze tweede in Egmond aan den Hoef en Voorschoten. Met haar nieuwe pikeur Rosa Dekker, die de geblesseerde Zoë Wester vervangt, kan ze haar eerste seizoensoverwinning pakken.

⚔️ UITDAGERS
De uitdagers komen vooral vanaf 295 meter. Zij treffen elkaar in de zevende rit van de middag. Le Pen (14) is de laatste weken in vorm gekomen. Ze werd tweede in Schagen en derde in De Lier. Om te kunnen winnen, moet de merrie sneller starten. Wellicht kan Lindsey Pegram, die haar plek bij de vorige kortebanen afstond aan Christa Louwersheimer, daar verandering in brengen. Tegenstander Ginger Bi (13) debuteerde in Heemskerk. Ze eindigde direct als vierde. De merrie startte snel en bleef rustig, maar toonde nog te weinig vechtlust. Wellicht heeft ze van dit optreden geleerd en kan ze nu verder komen. Medusa J (11), die de kortebaan op de Meerlaan al twee keer wist te winnen, is het beste paard van dit veld. De grootverdiener is razendsnel in de eerste meters. De vijf meter handicap weegt echter zwaar. Zijn erelijst van dit seizoen is met twee vierde plaatsen veel te mager.

🏅 VOOR EEN EREPLAATS
De groep met kanshebbers voor de plaatsen is groot. Jetlag d’Amour (5) heeft veel snelheid en lijkt ook betrouwbaarder dan voorgaande jaren. Toch kwam hij nog niet verder dan een vierde plaats in Voorschoten. Ook stalgenoot Noillusion (2) maakt in 2026 minder snel een fout. Ze won in Middenbeemster en werd derde in Hoofddorp. De merrie is echter bezig aan een slechte reeks waarin ze slechts één keer de derde omloop haalde in zeven starts. Oo de Lally Boko (16) werd dit jaar al tweede en derde. Je kunt echter niet van haar op aan. In Schagen ging zij tegen Medusa J (11) twee keer in gewonnen positie van de benen. Bankrobber (3) beleeft een bijzonder seizoen. Hij won in Egmond aan den Hoef, maar strandde in al zijn andere starts in de eerste omloop. De ruin moet vaak groeien in de koers. In Hillegom lijkt hij daar de kans voor te krijgen. Onse Cavallo (8) was vorig jaar een van de beste vierjarigen. In Hillegom eindigde ze als derde. Vorige week in Heemskerk maakte ze haar seizoensdebuut. Ze liet veel snelheid zien, maar weigerde in de tweede omloop terug te keren naar de start. Met wat extra hulp kan ze een aantal omlopen overleven. Global Ufo (19) won de seizoensouverture in Assendelft. Daarna volgde een vierde plaats en twee vijfde plaatsen. Hij start een dag eerder ook nog in Purmerend. Mogelijk heeft hij die ritten nog in de benen.

♞  DARK HORSES
De liefhebbers van een surprise kunnen een paar euro’s wagen aan Greyson (9). De ruin kwam in drie starts nog niet door de eerste omloop heen. Dit kwam met name door moeizame starts en galoppades. Eenmaal onderweg liet hij wel snelheid zien. Misschien geven de vijf meter voorgift, waar hij nu voor het eerst van profiteert, hem het vertrouwen om nu wel te presteren. Velten Red Red (15) liet een verdienstelijke indruk achter bij zijn debuut in Assendelft. Dat Dia A Baers (18) in de eerste omloop te sterk was, is geen schande. De vosruin heeft bovendien een goede reputatie op de langebaan.

🍀 VOOR EEN VERRASSING
Van de overige paarden is SJ’s Bajaro (6) misschien interessant. De ruin kan soms verschrikkelijk hard uit het startvak knallen en is dan moeilijk te verslaan. Hij laat die vorm te weinig zien. Fast Money As (12) debuteerde vorig jaar in Hillegom en won vervolgens bij zijn volgende start in Enkhuizen. Vanaf de basisafstand heeft de ruin het moeilijk. Lotte Bay (17) is snel in de eerste meters. Dat maakt haar vanaf 295 meter een moeilijk te kloppen paard. Ze mist echter de snelheid om tegen de toppers haar voorsprong uit te zingen tot de finish. Go for Manny (20) heeft pas twee starts in de benen. Zowel in Voorschoten als Schagen maakte hij galoppades. Nance BB (1) is een trouwe deelnemer. Ze behaalt regelmatig de tweede omloop, maar komt normaal gesproken tekort tegen Noillusion (2). Cui Bono (4) overleefde in vijf starts nog geen enkele keer de eerste omloop. Aan zijn gelegenheidspikeur Manon Pools de zware opgave om daar verandering in te brengen. Ook Luckystar Fili (7) kwam dit seizoen in drie starts nog niet door de eerste omloop heen. In Heemskerk verloor hij van de uiteindelijke winnaar. Nooner (10) debuteerde sterk met een vijfde plaats op de thuisbaan in Assendelft. Sindsdien maakt hij bijna alleen nog maar galoppades.

🎯 CONCLUSIE
Winnend:
Dia A Baers (18)
Plaats: Medusa J (11), Ginger Bi (13), Le Pen (14)
Duo:
9/6-7*
Trio: 9/6-7/1-2-3-4-6-7-8-10 *
Winscore: 2-3-5-8-9-11-14-16-18-19
Let op: duo- en trionummers wijken af!