.

10 september 2025

Voorbeschouwing en tips kortebaan Hillegom

Dat Hillegom zit ingeklemd tussen twee kortebanen met een flinke prijzenpot is niet aan het deelnemersveld te zien. Meerdere toppers komen op de Meerlaan aan de start. Daarnaast zijn ook de debutanten interessant!

Tekst: Mathieu Hilgersom
Klik hier voor de printvriendelijke versie

🏆 FAVORIET
Onse Cavallo
(8) behoort tot de beste paarden van de sterke lichting vierjarigen. Ze was al drie keer tweede, maar won nog niet. Vorige week in Heemskerk liep ze haar beste koers tot nu toe. Ze klopte bijna de volledige kortebaantop, maar was in de finale opgebrand. Jammer, want ze had een goede kans op de winst. Zo’n koersverloop krijgt ze niet snel nog eens. De dappere merrie is de favoriet!

⚔️ UITDAGERS
De concurrentie is niet mals. Cassiopea Font (3) is het beste paard van dit veld, maar is opgezadeld met een handicap van vijf meter. Wanneer ze snel vertrekt, is er nog steeds veel mogelijk. Dia A Baers (9) begon moeizaam aan het seizoen, maar is aan een flinke opmars bezig. Ze won verrassend in Voorschoten en was ook de beste in het Belgische Ruiselede. In Schagen eindigde ze als tweede. Eenmaal op voorsprong is de merrie moeilijk in te halen. Dit geldt ook voor SJ’s Bajaro (20), die sterk tweede werd in Nootdorp. In Heemskerk was hij pechvol. Ottey Black (11) is wisselvallig. Ze won in Sassenheim en IJmuiden, maar zag ook meerdere starts misgaan door fouten. Ze komt donderdag ook in Purmerend in actie.

🤞VOOR EEN EREPLAATS
Natas F.Boko (15)
komt voor een mooie klassering in aanmerking. De Zweedse merrie liep al drie keer in de prijzen, maar kwam een periode moeilijk van start. In Schagen liet ze verbetering zien. Nevio Boko (14) doet niet veel fout. Hij werd dit seizoen al derde en vierde. Met een gunstige loting kan hij opnieuw ver komen.

♞  DARK HORSE
Wie een klapper wil maken in het spel, kan een gokje wagen op Navarone Meadow (4). Ze kwam in vier starts de eerste omloop nog niet door, maar gaat het steeds beter doen. In De Lier had ze voor het eerst vijf meter ontheffing en gaf toen eindwinnaar Olivia Dragon goed partij. Ze moet met tien meter voorsprong uit de greep blijven van Cassiopea Font (3) en dat is niet onmogelijk!

🍀 VOOR EEN VERRASSING
Van de overige paarden met ervaring is Sevilla As (7) een van de besten. De merrie deed nog weinig verkeerd, maar treft in de eerste omloop de favoriet. Jetlag d’Amour (12) is snel, maar maakt te veel fouten om te kunnen aanraden. Misschien heeft de afgelopen maand koersrust hem goed gedaan. Ook Jasper Lee (5) heeft snelheid, maar verviel in Schagen met galoppades weer in zijn oude fout. Met I Dream With You (21) wil het dit jaar nog niet lukken. Wanneer hij weer ouderwets kan profiteren van snelle starts, is hij gevaarlijk. Kolk P (18) begon hoopvol aan zijn kortebaanavontuur, maar zakte de laatste starts wat in. Op de langebaan toonde hij weer goede vorm. Beau Levallo (19) kreeg in Heemskerk nauwelijks tijd om het kortebanen te leren. Ook nu heeft hij zwaar geloot. Inca Mearas (22) debuteerde in Schagen. Ze kwam toen te laat op gang en maakte in de tweede rit een galoppade. Nikita Speed (1) liep die middag pechvol een klassering mis. Ze kan de volgende omloop halen. Tegenstander Lancome Boko (2) werd met ontheffing knap vierde in Nootdorp. De merrie doet altijd haar best. Capac (6) en Janero des Monts (23) hebben op de kortebaan nog weinig laten zien.

🎓 DEBUTANTEN
Het is goed dat ook trainer Bas Crebas de kortebaan weet te vinden. Met zijn sterke stal kan hij als geen ander de sport in de etalage zetten. Zijn Ostara Flevo (10) mag met vijf meter voorsprong vertrekken. Ze presteert vooral goed op gras. Dit geldt ook voor Noah ter Sype (13) die dit jaar op deze ondergrond slechts één keer buiten de prijzen bleef. Messi Sycamore (17) heeft een bescheiden winsom op de langebaan van 220 euro. De merrie stond even aan de kant. Ook de Italiaanse Fast Money As (24) maakte op de langebaan nog weinig indruk. Hij heeft echter vijf meter voor en de steun van Aad Pools. Tot slot is het debuut van Diapason (16) interessant. De hengst is de nieuwe aanwinst van Stal de Groningers. De Italiaan verdiende ruim 76.000 euro in de sterke competitie van onder andere Frankrijk en Zweden.

🎯 CONCLUSIE
Winnend:
Onse Cavallo (8)
Plaats: Cassiopea Font (3), Dia A Baers (9), Ottey Black (11) en SJ’s Bajaro (20)
Duo: 4/2-5-6-10 *
Trio: 4/2-5-6-10/2-5-6-7-8-10 *
Winscore: 1-3-5-8-9-11-14-15-18-20-21-24
* Let op: duo- en trionummers wijken af!