Uitslag Lisse 2026.

24 september 2026

Vanuit het niets slaat Medusa J toe in Lisse

Een ongelofelijke, en toch ook onverwachte topprestatie van Medusa J en Rosa Dekker in Lisse. De met vijf meter starthandicap opgezadelde superkortebaner bleef maar gaan.

In de eerste omloop was Greyson, gereden door Rick Wester, nog een makkelijke prooi. In de tweede omloop liep de ruin met speels gemak heet gat van 10 meter dicht op Pandora Rensuma en Kees Zijp. In omloop drie had Indus Dragon, in de eerste omloop nog goed voor de snelste rit, helemaal niets in te brengen. Alsof Krista Timmer met haar paard stilstond, daverde Medusa J er subiet overheen. In de vierde omloop was ook de gedoodverfde favoriet Despot Power (Christa Louwersheimer) niet opgewassen tegen het geweld van de grootverdiener van Haras du Arctic. Global Ufo, met Rick Wester, legde het bovendien af tegen de bijgelote Indus Dragon.

In de finale was het een uitgemaakte zaak: er was geen kruid tegen Medusa J gewassen. Rosa Dekker reed haar paard ter zege, en won daarmee –na Roden– haar tweede kortebaan in twee dagen tijd. Het was de eerste overwinning voor Medusa J van dit jaar, en ook de eerste keer in Lisse. In 2023 (tegen Hampshire F Boko) en 2024 (tegen Jori Boko) was hij beide keren verliezend finalist, nu waren de rollen eindelijk omgedraaid.

De kortebaan van Lisse werd verreden bij ronduit ideale weersomstandigheden en noteerde dan ook opnieuw een omzetrecord: € 104.870. Dat is € 1.230 meer dan in 2025 en welgeteld € 4,50 meer dan het record dat de kortebaan van Medemblik drie dagen eerder neerzette. Lisse blijft nu met een minimaal verschil de nummer drie qua totalisatoromzet.